Czas wolny

Miejsca rekreacji

Kąpielisko. Wodok z drona. Wokół panorama miasta z zabudowaniami.

Kąpielisko „Glinianki”

Teren tzw. glinianek miejskich, na którym zlokalizowane jest kąpielisko, nie został wybrany przypadkowo, gdyż w sezonie letnim korzystały z niego legalnie lub nie dziesiątki mieszkańców Kożuchowa i okolic. Miejsce to długo pozostawało dzikim kąpieliskiem i kąpiel w nim groziła poważnym niebezpieczeństwem. W gminie Kożuchów nie było ani jednego letniego kąpieliska i mieszkańcom bardzo doskwierał jego brak. Wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców była budowa miejsca wykorzystywanego do kąpieli wraz z miejscem rekreacyjnym przy ulicy Moniuszki, która została zrealizowana w ramach Kożuchowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Projekt uzyskał 4638 głosów mieszkańców gminy.

„Glinianki” są obecnie chętnie odwiedzane przez  miejscową ludność i turystów. Kąpielisko wraz z niewielką częścią rekreacyjną podniosło bezpieczeństwo i komfort letniego wypoczynku  mieszkańców. Na tym terenie powstało boisko do piłki plażowej i siatkowej. Jest więc możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Kąpielisko mieści się przy ul. Moniuszki.

Zielone skwery

W Kożuchowie mamy wiele miejsc ładnie obsadzonych zielenią i kwiatami. Ciekawie zaprojektowane skwery  z kwiatami cieszą oko i uatrakcyjniają odpoczynek mieszkańcom i turystom.