Mieszkam w Gminie Kożuchów

Remont ul. Zielonogórskiej w Kożuchowie

Szanowni mieszkańcy! Niezwykle miło mi poinformować Państwa, że lada moment rozpocznie się nowa inwestycja drogowa pn. „Remont ul. Zielonogórskiej w Kożuchowie”.

Wykonawcą jest firma Sudeckie Drogi Sp. z o.o. ze Świdnicy. Koszt robót budowlanych: 1.187.565,00 zł brutto. Planowany termin zakończenia – październik 2025. Zadanie zrealizowane będzie przy współudziale środków z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 902.500,00 zł.

Zadanie o nazwie „Remont ul. Zielonogórskiej w Kożuchowie” dotyczy remontu drogi, chodników, zjazdów i skrzyżowań.
Wymieniona zostanie istniejąca nawierzchnia:
– jezdni asfaltowej na kostkę granitową,
– chodników ze starych płytek betonowych i kostki kamiennej na kostkę granitową i płyty granitowe.

Uwaga: Zmiana organizacji ruchu

Ulica Zielonogórska przez cały czas trwania inwestycji będzie nieprzejezdna. Na czas robót wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która zakłada wyjazd z ul. Klasztornej poprzez przejazd ulicą Kościelną do ulicy Rynek.

Dojazd do przedsiębiorstw/sklepów zlokalizowanych przy ul. Zielonogórskiej – od ul. Garbarskiej.
Dojazd do targu – tylko od strony ul. Kolorowej.

Szanowni Państwo. Podejmujemy się kolejnego remontu drogi w śródmieściu naszego zabytkowego miasta, który wiąże się z koniecznością prowadzenia badań archeologicznych podczas wykonywania robót budowlanych. Dlatego też, założyliśmy dłuższy czas realizacji inwestycji. Przez najbliższych 16 miesięcy pracownicy i sprzęt będą pracować wiele godzin dziennie, naruszając często Państwa spokój.
Zdaję sobie sprawę z tego, że prace drogowe z pewnością utrudnią ruch kołowy i pieszy na wiele tygodni, ale dołożymy wszelkich starań, żeby były one jak najmniej kłopotliwe.
Proszę serdecznie o wyrozumiałość i cierpliwość. Bez Państwa zrozumienia będzie nam trudniej realizować założone przez nas cele.

Alina Śmigiel Burmistrz Kożuchowa