Gmina i Urząd

Głośna próba syren alarmowych

W czwartek 01 sierpnia 2024 r. o godz. 17.00 dla uczczenia 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie gminy Kożuchów przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych.
Nadany zostanie ciągły dźwięk syreny trwający 1 min.
Rodzaje alarmów, sygnałów alarmowych oraz komunikatów ostrzegawczych zostały określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 23 lutego 2024 roku w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach.

Pismo nr DOLiZK-OL.2210.11.2024 z 08 lipca 2024 r. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji;
Zarządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 01 lutego 2017 r. w sprawie zasad użytkowania radiowych sieci zarzadzania i alarmowania przez służby, straże, inspekcje, jednostki samorządu terytorialnego, jednostki służby zdrowia i inne jednostki organizacyjne funkcjonujące na terenie województwa lubuskiego.