Posiedzenie Komisji Społeczno-Budżetowej

Posiedzenie Komisji Społeczno-Budżetowej

Komisja Społeczno-Budżetowa zajmie się działalnością USKOM-u i ofertą wakacyjną dla mieszkańców.


22 czerwca 2026 roku o godz. 15.00 w sali radnych Urzędu Miejskiego w Kożuchowie odbędzie się posiedzenie Komisji Społeczno-Budżetowej Rady Miejskiej w Kożuchowie. Jednym z głównych tematów obrad będzie funkcjonowanie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych USKOM, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji finansowej spółki oraz realizowanych przez nią zadań. Radni zapoznają się z informacjami dotyczącymi zarządzania nieruchomościami i wspólnotami mieszkaniowymi, administrowania cmentarzami, funkcjonowania oczyszczalni ścieków, wodociągów oraz składowiska odpadów, a także innych usług świadczonych przez spółkę.

Podczas posiedzenia omówione zostaną również materiały przygotowane na najbliższą sesję Rady Miejskiej. Ważnym punktem obrad będzie także przedstawienie oferty wakacyjnej dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Lato w mieście”. Swoje propozycje zaprezentują Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Centrum Kultury „Zamek” oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kożuchów. Posiedzenie zakończy dyskusja nad sprawami bieżącymi zgłoszonymi przez członków komisji.

Radni zajmą się przygotowaniami do gminnych dożynek

Radni zajmą się przygotowaniami do gminnych dożynek

23 czerwca 2026 roku o godz. 14:30 w sali radnych Urzędu Miejskiego w Kożuchowie odbędzie się posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rady Miejskiej.

Jednym z głównych tematów obrad będą przygotowania do tegorocznych Dożynek Gminnych. Radni zapoznają się także z informacją na temat działalności Ośrodka Doradztwa Rolniczego na terenie gminy oraz omówią materiały przygotowane na najbliższą sesję Rady Miejskiej.

W porządku obrad przewidziano również punkt dotyczący spraw różnych. Posiedzeniu przewodniczyć będzie Piotr Skwierczyński, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Porządek obrad w punktach:

1/ Otwarcie posiedzenia komisji i przedstawienie porządku obrad.

2/ Dożynki Gminne.

3/ Działalność Ośrodka Doradztwa Rolniczego na terenie Gminy – informacja.

4/ Materiały sesyjne.

5/ Sprawy różne.

6/ Zamknięcie posiedzenia Komisji.

(red.)

Komisja Rewizyjna zbierze się w poniedziałek

Komisja Rewizyjna zbierze się w poniedziałek

W poniedziałek, 22 czerwca 2026 roku o godz. 14.30 w sali radnych Urzędu Miejskiego w Kożuchowie odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej.

Radni zajmą się m.in. rozpatrzeniem skargi na działalność sołtysa Sołectwa Podbrzezie Dolne (OR.1510.2.2026).

W porządku obrad przewidziano również sprawy różne oraz zakończenie posiedzenia.

Posiedzeniu przewodniczyć będzie Adrian Pikulski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

(red.)

Uwaga na nieproszonych „doradców”

Uwaga na nieproszonych „doradców”

Urząd Miejski w Kożuchowie informuje, że w ostatnim czasie na terenie gminy pojawiają się osoby oferujące mieszkańcom różnego rodzaju audyty nieruchomości, analizy energetyczne oraz usługi związane z modernizacją budynków. Jednocześnie podkreślamy, że Gmina Kożuchów nie jest organizatorem tych działań, nie uczestniczy w ich realizacji i nie rekomenduje żadnych firm ani wykonawców.

 

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności wobec osób odwiedzających posesje i przedstawiających oferty handlowe. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji należy dokładnie zweryfikować tożsamość przedstawicieli firm, zakres oferowanych usług oraz warunki umowy. Nie warto ulegać presji czasu ani podpisywać dokumentów podczas pierwszego spotkania.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecamy konsultację z rodziną, zaufaną osobą lub kontakt z Urzędem Miejskim. Należy zachować czujność i korzystać wyłącznie z oficjalnych źródeł informacji. Nieuczciwe praktyki oraz próby wprowadzania mieszkańców w błąd mogą prowadzić do niekorzystnych konsekwencji finansowych i prawnych.

– Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas priorytetem, dlatego prosimy o rozwagę i ostrożność przy podejmowaniu decyzji dotyczących ofert składanych przez nieznane osoby – mówi Alina Śmigiel, burmistrz Kożuchowa.

(red.)

Przewodniczący na dyżurze

Przewodniczący na dyżurze

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kożuchowie, Ireneusz Drzewiecki, będzie pełnił dyżur w dniu 10 czerwca br. w godzinach od 14:00 do 15:00.

W wyznaczonych godzinach mieszkańcy mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przewodniczącym oraz zgłoszenia spraw i problemów dotyczących funkcjonowania gminy. Dyżury przewodniczącego stanowią stałą formę dialogu z mieszkańcami, umożliwiając wymianę opinii, przedstawianie wniosków oraz rozmowę na temat bieżących spraw lokalnej społeczności.

Telefon kontaktowy: 606 473 918

(red.)

Informacja dla mieszkańców

Informacja dla mieszkańców

Uprzejmie informujemy, że w piątek, 5 czerwca, Urząd Miejski w Kożuchowie będzie nieczynny.

Prosimy o uwzględnienie tej przerwy przy planowaniu wizyt w urzędzie.

Przepraszamy za ewentualne niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.

(red.)