Głosuj na plac zabaw

Szanowni Państwo – mieszkańcy  i sympatycy Gminy Kożuchów!

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Odrodzenie” w Kożuchowie przystąpiła do konkursu organizowanego przez NIVEA - „Podwórko Nivea” - Rodzinne Miejsce Zabaw. Zwycięzcami będą te Gminy, których mieszkańcy (i nie tylko) oddadzą największą liczbę głosów. Mamy szansę wygrać dla naszej lokalnej społeczności piękny i nowoczesny plac zabaw.

Aby wygrać konkurs wystarczy codziennie głosować na naszą lokalizację. Procedura jest bardzo prosta:

Otwarcie świetlicy w Lasocinie

Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek zaprasza mieszkańców na otwarcie świetlicy
wiejskiej w Lasocinie.

25 kwietnia 2015 roku,
godzina 16:00.
w programie:
- wystąpienia zaproszonych gości,
- występy artystyczne,
- poczęstunek.

Organizatorzy: Burmistrz Kożuchowa, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Lasocin z Przysiółkiem Bielice, Kożuchowski    Ośrodek Kultury i Sportu Zamek.

Stefanów mistrzem Polski

Adam Stefanów został snookerowym mistrzem Polski w kategorii open. 21-letni kożuchowianin, na co dzień trenujący w angielskim Sheffield, był bezkonkurencyjny podczas czempionatu w Lublinie. Przekonujące finałowe zwycięstwo 7:2 to dobry prognostyk na przyszłość. Dodajmy, że to  najcenniejszy snookerowy tytuł w naszym kraju.

- Czuję się wspaniale. Ten sukces to zwieńczenie mojej ciężkiej pracy, którą wkładam w snookera.

Dyżur

22 kwietnia br. w godz. 18.30 - 19.30, w Biurze Rady Miejskiej( Urząd Miejski w Kożuchowie, pokój nr 2) dyżur będzie pełnił Przewodniczący Rady Miejskiej w Kożuchowie Jacek Niezgodzki.

Dotacje na zabytki

Na liście przyznanych dotacji z budżetu Województwa Lubuskiego w 2015 roku na prace konserwatorskie, restauratorskie lub budowlane przy lubuskich zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znalazły się także obiekty z naszego terenu.

20 tys. zł. otrzyma Gmina Kożuchów na prace konserwatorsko - restauratorskie trzech XVIII - wiecznych płyt epitafijnych z kożuchowskiego Lapidarium.

20 tys. zł. otrzyma Cezary Lusiński na wykonanie i wstawienie okien w renesansowym pałacu w Broniszowie.

Udział procentowy dotacji w nakładach na wykonanie prac wynosi do 50%.

Wiosenny koncert

W kożuchowskim Zamku odbędzie się koncert, w którym wystąpią zespoły z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli.

Dyżur

15 kwietnia br. w godz. 14.30 - 15.30, w Biurze Rady Miejskiej( Urząd Miejski w Kożuchowie, pokój nr 2) dyżur będzie pełnił Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kożuchowie Tomasz Jakóbczak.

Strony

Subskrybuj Oficjalna strona internetowa miasta Kożuchów RSS
FacebookTab