Teraz kolej na nawierzchnię

Prace przy remoncie ulicy Kraszewskiego wkroczyły w kolejną fazę. Po wykonaniu kanalizacji deszczowej, ułożeniu krawężników drogowych i obrzeży chodnikowych, przyszedł czas na układanie nawierzchni chodników i ulicy (asfaltowej). Najbardziej zaawansowane prace są na odcinku pomiędzy ulicą Piaskową i skrzyżowaniem z ulicami Kościuszki i Kręta.  

Mirotka w ścisłym finale!

Grupa teatralna „Mirotka” ze Szkoły Podstawowej w Mirocinie Dolnym po raz drugi wzięła udział w II Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych zorganizowanym w ramach inicjatywy Telewizji Polskiej „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Tym razem uczniowie zaskoczyli widzów swoimi talentami w spektaklu pt. „Podaj dalej” wyreżyserowanym przez panią Izabelę Sotek. Przedstawienie zwyciężyło w etapie wojewódzkim Przeglądu i przeszło do ścisłego finału ogólnopolskiego jako jedno z trzech w kategorii szkół podstawowych. Od dziś do 30 listopada br.

Rozjaśnią w grudniu

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, trwają prace przy budowie oświetlenia w ulicach na terenie byłej jednostki wojskowej. Firma Eneos sp. z o.o. z Poznania, która jest wykonawcą inwestycji, jeszcze w grudniu uruchomi energooszczędne, nowoczesne lampy ledowe. Równolegle z pracami na terenie byłej jednostki, trwa uzupełnianie oświetlenia ulicznego na terenie gminy. Tutaj również wykonawcą prac jest firma Eneos.

Kompleks oficjalnie otwarty

13 listopada, symbolicznym przecięciem wstęgi przez uczniów Szkoły Podstawowej w Mirocinie Dolnym, marszałka województwa lubuskiego Stanisława Tomczyszyna, Burmistrza Kożuchowa Andrzeja Ogrodnika oraz dyrektor Szkoły Elwiry Hajnos-Pituch, otwarto kompleks sportowo rekreacyjny w Mirocinie Dolnym. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mirocinie Dolnym oraz mieszkańcy zyskali dostęp do nowoczesnego zaplecza sportowego.

Kraszewskiego do 20 grudnia

Trwa remont ulicy Kraszewskiego w Kożuchowie.

Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. W 90% wykonano kanalizację deszczową oraz ułożono krawężniki drogowe i obrzeża chodnikowe. Następnym etapem będzie przygotowanie podłoża pod wykonanie nawierzchni asfaltowej. Wykonawca prac – Firma Eurovia Vinci Eurovia Polska SA ma zakończyć prace do 20 grudnia.

 Łączny koszt inwestycji to ponad 4 mln 556 tys. zł. Gmina Kożuchów na tę inwestycję uzyskała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - etap II bezpieczeństwo, dostępność, rozwój.

Zaproszenie na otwarcie kompleksu sportowo - rekreacyjnego w Mirocinie Dolnym

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy na uroczyste otwarcie kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Mirocinie Dolnym, które odbędzie się 13 listopada. W programie: 11:00 – otwarcie, przemówienia zaproszonych gości,11:30 - 14:30 rozgrywki sportowe,14:30 festyn sportowy.

Nowy kompleks sportowo – rekreacyjny w Gminie

Budowany od podstaw kompleks sportowo – rekreacyjny w Mirocinie Dolnym zakończony. 4 listopada nastąpił odbiór techniczny inwestycji przez włodarzy Gminy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mirocinie Dolnym oraz mieszkańcy zyskali dostęp do nowoczesnego zaplecza sportowego. Jak informował Burmistrz Andrzej Ogrodnik, w ramach inwestycji wykonano dwa boiska do piłki siatkowej, dwa boiska do koszykówki, boisko do piłki ręcznej oraz boisko do piłki siatkowej plażowej. Nie zapomniano o królowej sportu lekkoatletyce i wybudowano bieżnię do sprintów oraz do skoku w dal.

Mali mistrzowie

Rodzinny trening w Szkole Podstawowej nr 2 w Kożuchowie zrealizowany w ramach programu „Mały Mistrz”.
 
22 października 2014r. uczniowie klasy Ia, a 29 października 2014r. uczniowie klasy Ib wraz z rodzicami uczestniczyli w sportowym spotkaniu integracyjnym przygotowanym przez wychowawczynie klas i nauczyciela wychowania fizycznego.  Wspólnie wykonywali zadania sportowe z wykorzystaniem różnych przyborów. Było toczenie piłek, spacer z woreczkami, marsz na szczudłach, skoki na kangurach, slalom i zabawa z chustą terapeutyczną.

Komunikaty Agencji Rynku Rolnego

Uwaga producenci owoców i warzyw !
 
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi współczynnika przydziału, wynikającego z przekroczenia limitu przyznanego polskim producentom w ramach   drugiego mechanizmu pomocy KE,  Agencja Rynku Rolnego wyjaśnia .
 
Wszyscy producenci, którzy złożyli 29 października powiadomienia do Oddziałów Terenowych ARR  o zamiarze wycofania lub niezbierania plonów, muszą dokonać przeliczenia ilości zgłoszonych w formularzach według poniższego wzoru :
 
ilość zgłoszona x odpowiedni  współczynnik tj.

Strony

Subskrybuj Oficjalna strona internetowa miasta Kożuchów RSS
FacebookTab