Na sport

Znamy już wyniki otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadań Gminy Kożuchów w roku 2015 w zakresie upowszechniania i rozwoju kultury fizycznej, sportu i turystyki. Poniżej zamieszczamy w formie załącznika zarządzenie Burmistrza Kożuchowa w tej sprawie i tabelę z kwotami przyznanego dofinansowania.

 

Koncert w parku

W następny piątek w Parku Poniatowskiego odbędzie się koncert. Wystąpi znany zespół Piękni i Młodzi. Przed nimi posłuchamy tegorocznego zwycięzcy opolskich debiutów - Mariusza Wawrzyńczyka. Warto zarezerwować czas na tę muzyczną ucztę. Początek godz. 19.00

W darta

18 lipca w kożuchowskim Zamku odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Steel Darta o Puchar Burmistrza Kożuchowa. Początek zmagań o godz. 14.00.

Koreańscy artyści

Już w najbliższy czwartek, 9 lipca, kożuchowski Rynek będzie areną występów młodych, koreańskich artystów. Początek występu grupy artystycznej z Seulu o godz. 16.00.

Partnerska wizyta

Pod koniec czerwca delegacja z Kożuchowa, na czele z Burmistrzem Kożuchowa Pawłem Jagasek, odwiedziła miasto Trostianiec . Podczas kilkudniowego pobytu w naszym mieście partnerskim, odbywał się m.in. turniej rycerski. Można było obserwować ostre walki zbrojnych wojów, bić monetę czy uczyć się strzelania z łuku. To rewizyta. Ukraińscy partnerzy odwiedzili Kożuchów podczas tegorocznego XIX Turnieju Rycerskiego, który odbył się pod koniec maja.

Ślub w plenerze

Dnia 4 lipca 2015r., w fosie Kożuchowskiego Zamku, po raz pierwszy ślubu udzielił Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek, w asyście Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anieli Woźniak. Przyłączamy się do najlepszych życzeń dla Agnieszki i Krzysztofa Wiśniewskich oraz zapraszamy do planowania ślubów w romantycznych miejscach Gminy Kożuchów.

Mali reporterzy w terenie

19 czerwca br. 36 uczniów z klas VI a, VI b, V i IV ze Szkoły Podstawowej w Mirocinie Dolnym powróciło z 5-dniowego pobytu w Parku Narodowym „Ujście Warty”. Wyjazd w ramach projektu „Misja Przyroda- Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”, był realizowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Koordynator: nauczycielka przyrody Katarzyna Jastrzębska wraz z opiekunami - nauczycielami Moniką Königsberg, Elżbietą Ficner i Jerzym Różyckim.

Strony

Subskrybuj Oficjalna strona internetowa miasta Kożuchów RSS
FacebookTab