Remont stadionu miejskiego w Kożuchowie – Orlik Lekkoatletyczny

Gmina na budowę orlika lekkoatletycznego otrzymała dofinansowanie  ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Inwestycja podzielona została na dwa etapy. Pierwszy to budowa orlika. Drugi zakłada budowę trybun, szatni i oświetlenia. Na stadionie przy ul. Zielonogórskiej w Kożuchowie ma powstać sześciotorowa bieżnia do biegów na setkę, a także czterotorowa bieżnia do biegów na 200 m, 400 m i o wiele dłuższych. Oprócz tego miejsce do skoku w dal i trójskoku, a także skoku wzwyż. Nie zapomniano też o rzutni do kuli i oszczepu. Stadion gotowy będzie 30 października przyszłego roku. Co więcej,  obiekt jest certyfikowany przez Polski Związek Lekkoatletyczny, a to oznacza, że będzie można na nim rozgrywać ogólnopolskie zawody. – Całość ma kosztować 2 mln 874 tys. 270,64 zł. Ministerstwo Sportu dofinansowuje ją w 50 proc.  Resztę pokryje gmina z własnego budżetu.

Jedną z zaplanowanych na ten rok inwestycji jest także budowa trybun i budynku socjalnego na stadionie. Przy płycie głównej boiska planowane jest utworzenie trybun z miejscami dla 700 osób, z czego 400 miejsc będzie pod zadaszeniem. Utworzenie kolejnych 300 miejsc planowane jest przy płycie treningowej. W projekcie założona jest także budowa zaplecza socjalno-szatniowego dla zawodników, szatnia sędziów i pomieszczenie dyrekcji MOSiR-u wraz z pomieszczeniem gospodarczym. Ponadto, planowane jest oświetlenie płyty głównej i treningowej stadionu z przyłączami, pomieszczenie dla spikera z nagłośnieniem, a także toalety dla widowni. Projekt kosztował 43 tys. 50 zł.