Obchody 100 – lecia Niepodległości w Kożuchowie

Obchody Święta Niepodległości w Kożuchowie rozpoczęto od odsłonięcia tablicy pamiątkowej „Honorowi Obywatele Kożuchowa”.

O 12.30 została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny, w której wzięli udział burmistrz Paweł Jagasek, przewodniczący rady miejskiej Ireneusz Drzewiecki, przedstawiciele samorządu, służby mundurowe, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy. O uroczystą oprawę zadbała Kompania Honorowa 11 Batalionu Dowodzenia z Żagania oraz Kożuchowska Orkiestra Dęta.

Po mszy uczestnicy uroczystości udali się na kożuchowski cmentarz, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze pod Pomnikiem Żołnierzy Wojska Polskiego. Świętowanie kontynuowano w Centrum Kultury „Zamek”, gdzie program artystyczny pn.”Oni też byli dziećmi” przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie.
O godzinie 16 na kożuchowskim rynku kontynuowano wspólne świętowanie 100-lecia Niepodległej – SP nr 2 „Nitki” z Nowej Soli wraz z SP nr 1 i SP nr 2 z Kożuchowa zatańczyli poloneza z kożuchowianami.

Burmistrz Kożuchowa podziękował za udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości mieszkańcom i zaproszonym gościom, żołnierzom z kompanii honorowej 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu, pocztom sztandarowym i delegacjom szkół podstawowych, gimnazjum, Ochotniczym Strażom Pożarnym, a także kożuchowskiej Orkiestrze Dętej, która swym występem uświetniła organizację  obchodów.

Szczególne słowa podziękowania Burmistrz skierował do Komitetu Honorowego ds. obchodów 100-lecia Niepodległej, uczniom ze Szkoły Podstawowej oraz nauczycielom za przygotowanie programu artystycznego oraz Renacie Sawickiej-Dytko za zorganizowanie poloneza na kożuchowskim rynku.